Originálny prírodný produkt Fortuna vitae je unikátna forma organicky viazaného jódu, chránená patentom Úradu priemyselného vlastníctva SR.  Produkt Fortuna Vitae je jedinečný za studena lisovaný tekvicový olej s organicky viazaným jódom.

Väčšina z nás trpí neustálou únavou, narastá počet mladých žien, u ktorých sa začínajú prejavovať príznaky rôznych ochorení, napr. tzv. ženské problémy (cysty, nádory na krčku maternici, prsníkoch a vaječníkoch), osteoporóza, psychické problémy, obezita už v mladom veku, u mužov sa znižuje vek, pri ktorom sa vyskytujú kardiovaskulárne ochorenia, pankreatitída, hepatitída, rakovina hrubého čreva a cukrovka.

Obyvateľstvo strednej Európy trpí značným deficitom jódu, čo dokázal takmer 40-ročný výskum špičkových biochemikov pod vedením prof. Ing. Ivana Turianicu, DrSc.  Za tento výskum bol 2-krát ocenený Cambridgskou univerzitou. Profesor Turianica vyrobil unikátnu formu organicky viazaného jódu.

Charakteristika produktu

 • normalizuje funkciu štítnej žľazy,
 • zabraňuje vzniku a rozvoju kardiovaskulárnych ochorení,
 • napomáha pri odstraňovaní únavy a ženských problémov (cysty v prsníkoch, na vaječníkoch, poruchy menštruačného cyklu, ...),
 • pomáha tiež pri neinfekčných zápaloch prostaty,
 • prevencia vzniku osteoporózy,
 • terapia osteoporózy (úprava až o 2 stupne),
 • spevňuje kostné tkanivo,
 • zlepšuje zapojenie vápnika a fluóru zubnej skloviny,
 • reguluje metabolizmus bielkovín, tukov, cukrov a minerálnych látok,
 • reguluje proces detoxikácie odpadných produktov vznikajúcich pri metabolizme,
 • reguluje obnovu buniek, reparáciu tkanív a fyziologickú výkonnosť organizmu,
 • zvyšuje obrannú schopnosť imunitného systému.

Cena produktu Fortuna vitae: 50 Eur +poštovné a balné

Bližšie informácie získate a produkt objednáte tu alebo na na: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.


Dávkovanie Fortuna vitae

Dospelí 10 ml denne užiť po jedle (1 polievková lyžica), deti od 3 do 12 rokov 2,5 ml, do 14 rokov 3 ml denne.

Produkt sa neodporúča  pri liečbe rádioaktívnym jódom.

Pozn.: Preparát FORTUNA VITAE sa môže užívať pri hyper, aj hypoaktívnej štítnej žľaze. V prípade užívania syntetických hormónov nahradzujúcich produkciu hormónov štítnej žľazy treba dávku znížiť o 25 ?g cca týždeň po začatí užívania preparátu FORTUNA VITAE (denná dávka je 10ml = jedna polievková lyžica). Každý ďalší mesiac o ďalších 25 ?g. Úprava funkcie štítnej žľazy je u každého iná. Väčšinou pomerne rýchla, ale ak sa necítite dobre, je znižovanie syntetického hormónu potrebné spomaliť. Po úplnom vysadení je ešte nutné užívať FORTUNA VITAE aspoň 1 mesiac. Až potom je možné prejsť na nižšiu dávku.

V deň odberu krvi na analýzu a 2 dni pred odberom sa olej neužíva, pretože sa môžu skresliť výsledky rozboru (k horšiemu).
Keďže ide o patentovaný produkt, nehrozí predávkovanie pri hypofunkcii a hyperfunkcii štítnej žľazy.

UPOZORNENIE!

Odporúča sa užívať pri zvýšenej radiácii -  môžeme sa tak vyhnúť viazaniu rádioaktívneho jódu do štítnej žľazy, ktorý môže po čase vyvolať jej rakovinové ochorenie. Preto treba čím skôr dodať do organizmu neškodnú formu jódu, najohrozenejšie sú najmä deti!

Štítna žľaza

Štítna žľaza dôležitá žľaza s vnútornou sekréciou. Má dôležité postavenie v celkovej hormonálnej rovnováhe organizmu, pretože významne vplýva na jeho základné funkcie:

 •  metabolizmus bielkovín, tukov, cukrov
 • látková premena v tkanivách,
 • rast kostnej i svalovej hmoty

Štítna žľaza je umiestená pred hrtanom, v spodnej a prednej časti krku. Skladá sa z dvoch lalokov. Úlohou štítnej žľazy je zhromažďovanie jódu z krvi pre výrobu dvoch hormónov: thyroxinu a trijodthyroxinu, ktoré regulujú spotrebu energie vo všetkých orgánoch a bunkách tela. Jej činnosť riadi špeciálny hormón z hypofýzy.

Ochorenia štítnej žľazy sa ďaleko častejšie vyskytujú u žien ako u mužov. Najmä v strednom a vyššom veku. Štatistika uvádza, že ochorenie sa zistí u 15 – 20 % náhodne vyšetrených žien, pričom ide väčšinou o nesprávnu funkciu štítnej žľazy. Problém spôsobuje imunitný systém, nepovažuje štítnu žľazu za súčasť tela a vyrába proti nej protilátky (autoimunitná porucha).

Jód je veľmi dôležitý pre náš život

Jód je súčasťou (stavebným kameňom) hormónu štítnej žľazy. Človek získava jód z potravín. Potreba jódu stúpa najmä pri strese, ktorý sa stáva v súčasnosti veľkým problémom a spúšťačom mnohých aj vážnych ochorení. Čím žije človek aktivnejím a stresujúcejším spôsobom života (vrátane tehotenstva, rastu detí, chorôb, príjmu alkoholu, psychickej záťaže, pozitívneho aj negatívneho stresu) dochádza k zvýšenej spotrebe jódu, možnému vyčerpaniu rezerv jódu a vyčerpania organizmu ako celku. S nedostatkom jódu sa začínajú fyziologické komplikácie a nastupujú civilizačné ochorenia ako ateroskleróza, infarkt, diabetes melitus.

Ďalšie informácie o produkte Fortuna vitae a jeho účinkoch

Ponúkaný tekvicový olej obsahuje jód viazaný na prírodné organické látky a ide o potravinový doplnok patriaci k zdravej výžive. Efektívne zvyšuje taktiež účinnosť iných biologických doplnkov aj liekov, neblokuje ich účinok, odstraňuje únavu, závraty, zlepšuje pamäť, zvyšuje energetické zásoby v organizme, zvyšuje výkonnosť v akomkoľvek veku a pôsobí ako ozdravujúci faktor pri ateroskleróze, hypertenzii, diabetes mellitus, psoriáze a normalizuje funkciu štítnej žľazy.

Prípravok je za studena lisovaný tekvicový olej s prídavkom patentovaného organicky viazaného jódu. Obsahuje súhrn polynenasýtených vyšších mastných kyselín, vrátane esenciálneho nutrienta kyseliny linolovej, dôležitých pre zdravie človeka. Mastné kyseliny tekvicového oleja sú nevyhnutným stavebným materiálom pre všetky bunky orgánov a tkanív (pečeň, srdce, mozog, endokrinné žľazy a i.). Tekvicový olej je aj zdrojom antioxidantov, predovšetkým vitamínu E (tokoferolov), polynenasýtených mastných kyselín, najmä lipoproteínov – tie v značnej miere chránia membrány buniek od poškodenia nadbytočnou oxidáciou. Do značnej miery chráni organizmus od tvorby a hromadenia voľných radikálov pôsobiacich toxicky, poškodzujúcich bunky orgánov aj tkanív, čo zhoršuje rast a rozvoj organizmu, zrýchľuje proces starnutia a vývoj patologických stavov (ateroskleróza, diabetes mellitus, zlyhanie pečene, obličiek a tvorby zhubných nádorov.)

Tekvicový olej je vďaka spektru nenasýtených mastných kyselín vhodný pri neinfekčných zápalových procesoch prostaty, disbakteriózach čreva. Vysoký obsah zinku v oleji pôsobí priaznivo na nervovú sústavu, vlasy, nechty, pokožku atď. Vďaka širokej škále vedeckovýskumnej práce sa podarilo významne rozšíriť a znásobiť efektívnosť vyššie uvedených účinkov tekvicového oleja, čo je obhájené vydaním viacerých patentov Úradu priemyselného vlastníctva Slovenskej republiky na aktivovaný olej ako potravinový doplnok. Dôležité je, že olej neobsahuje cholesterol, naopak znižuje jeho hladinu.

Ponúkaný produkt aktivovaného tekvicového oleja obsahuje okrem uvedených pozitívnych komponentov aj viazaný jód, jeden z najdôležitejších mikroprvkov v najúčinnejšej organickej forme ako efektívneho regulátora funkcie štítnej žľazy a metabolizmu. Organicky viazaný jód bezprostredne aj cez funkciu štítnej žľazy rapídne zvyšuje jódovo-tyreoidnú reguláciu metabolizmu, normalizuje rast, rozvoj, zvyšuje detoxikačnú schopnosť pečene, elastickosť krvných ciev, funkciu hlavného mozgu, myokardu, predchádza vzniku mozgovej porážky aj infarktu myokardu, zvyšuje schopnosť kontroly nad procesom množenia aj odbúravania zostarnutých buniek, zvyšuje efektívnosť tvorby a zásobovanie energie vo forme ATP v organizme a zvyšuje výkonnosť imunitného systému voči nepriaznivým vplyvom okolitého prostredia. Rapídne znižuje tvorbu voľných radikálov a poškodenie buniek orgánov aj tkanív, zvyšuje ich funkčnú rezervu a predchádza tvorbe nádorových buniek, odďaľuje starnutie, predlžuje fyziologický vek.

Pre zabezpečenie biologickej aj biochemickej potreby organizmu je ideálne počas jedného roka skonzumovať 5 – 8 ks 250 ml fliaš Fortuna Vitae.

ISSN 1335-9878

Predplatné

Sponzori

Inzercia

You-Tube kanál Herby

Kanál Herby