Citrónovník pochádza pôvodne z Číny, v súčasnosti je už udomácnený v oblastiach Stredozemného mora. V minulosti sa citrónovou kôrou parfumovali šaty pre ochranu pred hmyzom a v čase moru mala táto vôňa chrániť pred nákazou.

V súčasnosti je známe, že citrónová silica čistí a dezinfikuje vzduch v miestnosti. Poukazuje na to aj japonská štúdia, v ktorej sa dokazuje, že sa počet výskytu ochorení v kancelárskych miestnostiach s citrónovou silicou znížil na polovicu. Vďaka svojmu antibakteriálnemu a antivirotickému pôsobeniu výborne pomáha pri prechladnutí (napr. na inhaláciu sa pridávajú 3 kvapky silice do horúcej vody). Citrónová silica je známa sviežou, výraznou vôňou – považuje sa za stelesnenie čistoty, a preto sa táto silica pridáva do rôznych čistiacich prostriedkov. Citrónová silica má priaznivý účinok na žilový systém. Spevňuje steny ciev, a tým znižuje prejavy ochorenia kŕčových žíl a pomáha predchádzať ich tvorbe.

Upozornenie: Citrónová silica môže mať fotosensibilizujúci účinok, preto je po aplikácii na pokožku nutné vyvarovať sa priamemu slnečnému žiareniu. Taktiež u citlivých osôb (najmä u detí) môže spôsobiť podráždenie pokožky.

ISSN 1335-9878

Predplatné

Sponzori

Inzercia

You-Tube kanál Herby

Kanál Herby