Vážení čitatelia,
Počas posledných rokov sme v časopise Liečivé rastliny/Léčivé rostliny vykonali mnoho pozitívnych zmien. Okrem obohatenia a rozšírenia po obsahovej stránke sme prešli na kvalitnejší papier, časopis je plnofarebný s novou grafikou, vyšším počtom strán. Zaviedli sme aj predaj v stánkoch.

Do výšky predplatného sme počas viacerých rokov nezohľadňovali nárast cien a zvýšené náklady. Cenu poštovného sme tiež v plnej miere neúčtovali. Už v minulom roku sa však znížili ceny reklamy a narástli pohľadávky od neplatičov. Pristúpili sme k úsporným opatreniam a začali od seba. Znížili sme stav pracovníkov a náklady na fungovanie firmy na nutné minimum. Sú to však naše vnútorné problémy a riešenia, ne­chceme vás nimi zaťažovať. Ide nám o priblíženie situácie, v ktorej sa nachádzame. Opatrenia ďalej trvajú a nie je to jednoduché – cenový tlak je značný. Vidíme však, že nie sme sami a podobné problémy majú aj iné vydavateľstvá, dokonca niektoré časopisy zanikajú...

Sme odhodlaní vytrvať a v nadchádzajúcom 49. roku pokračovať vo vydávaní, aby tento jedinečný časopis s dlhoročnou tradíciou mohol zachovať kontinuitu a napĺňať svoje prvotné zameranie a cieľ – prinášať svojim čitateľom overené a vedou podložené informácie z oblasti zdravia, liečivých rastlín, výživy, fytoterapie, prírodnej kozmetiky, prírodných produktov pod dohľadom najlepších odborníkov vo svojom odbore.

Ako sme avizovali v predchádzajúcom čísle, v tejto situácii sme nútení prikročiť aj k zvýšeniu ceny predplatného na 10 € za celý rok. Cena pre predplatiteľov bude zvýhodnená:
predplatné za číslo:          1,66 €
predaj v stánku za číslo:      2 €    

Ďakujeme za pochopenie a veríme, že nám aj naďalej zachováte svoju priazeň.

Redakcia